Marex Klimatyzacja i wetylacja

Montaż wentylacji na terenie Warszawy i okolic

Wentylację najprościej da określić się jako cyrkulację powietrza pomiędzy wewnętrznymi pomieszczeniami, a przestrzenią zewnętrzną. Zamontowanie systemu wentylacji zapewni więc odpowiednią intensywność wymiany powietrza wewnętrznego na zewnętrzne. Każdy budynek powinien być wyposażony w sprawny w system wentylacyjny, który zapewni skuteczną wymianę powietrza.

 

Jakie są główne założenia wymiany powietrza?
- w pomieszczeniach wewnętrznych obniżanie zawartość wilgoci,
- dostarczanie niezbędnej ilości tlenu do pomieszczeń wewnętrznych,
- obniżanie poziomu stężenia szkodliwych dla organizmu człowieka zanieczyszczeń.

 

Rozróżniamy wentylację:
- mechaniczną,
- grawitacyjną (naturalną)

 

Wentylacja naturalna jest najczęściej stosowanym rodzajem wentylacji w Polsce. Na czym polega jej działanie?

 

Cieplejsze powietrze charakteryzuje się mniejszą gęstością, niż zimne. Ma więc tendencję do unoszenia się. Zimne powietrze o większej gęstości opada wewnątrz pomieszczeń. Siłą napędową tego rodzaju wentylacji jest więc różnica pomiędzy temperaturą zimnego i ciepłego powietrza. Zimne powietrze może napływać do pomieszczeń poprzez nieszczelności w ścianach bądź oknach, a po wymieszaniu się z ciepłym powietrzem, opuszcza pomieszczenie przez kratki wentylacyjne.

 

W wentylacji mechanicznej natomiast, wymiana powietrza nie zależy od czynników atmosferycznych. Działa ona na zasadzie wymuszenia przepływu powietrza po zamontowaniu w pomieszczeniu wentylatorów. Dzięki zastosowaniu tego typu rozwiązania mamy kontrolę nad dopływającym powietrzem, a co więcej możliwy jest odzysk ciepła.

 

Warto rozważyć zastosowanie danego rodzaju wentylacji ponieważ skutki niewłaściwego jej użycia, lub braku mogą być widoczne w budynku bądź odbijać się na zdrowiu jego mieszkańców. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą urządzeń wentylacyjnych. Naszym Klientom zapewniamy dostawę, montaż wentylacji, uruchomienie i serwis na terenie Warszawy i całego województwa mazowieckiego.